Caprese dobre na każdą imprezę

Caprese w poniższym przepisie to moja wersji słynnej włoskiej sałatki z urokliwej wyspy Capri. Przygotowana jest z pomidorków koktajlowych, mozzarelli w kulkach i świeżych liści bazylii nadzianych na wykałaczki. Idealna wersja na domowe party.

Caprese w poniższym przepisie to moja wersji słynnej włoskiej sałatki z urokliwej wyspy Capri. Przygotowana jest z pomidorków koktajlowych, mozzarelli w kulkach i świeżych liści bazylii nadzianych na wykałaczki. Idealna wersja na domowe party. Caprese to jedna z najsłynniejszych sałatek na świecie. Któż z nas nie zna i choć raz nie jadł tego włoskiego klasyka składającego się z pomidorów, świeżej bazylii i mozzarelli. Całość pięknie skropiona jak najlepszą oliwą, solą, a także i pieprzem posypana. Klasyka nakazuje kroić mozzarellę i pomidora w plastry i układać na talerzu przekładając oba te składniki aromatyczną świeżą bazylią. Ja mam dla Ciebie tę sałatkę w wersji imprezowej. Zapewniam, że gdy tak podasz tę sałatkę jedynym problemem będzie, że zniknie zanim się zorientujesz.

Składniki

pomidorki koktajlowe
świeża bazylia
oliwa extra vergine
małe wykałaczki
sól

Przepis na caprese sałatkę w wersji na imprezę

Sałatka caprese (insalata caprese) swą nazwę zawdzięcza małej włoskiej wyspie o nazwie Capri. Capri, położona u stóp wybrzeża amalfitańskiego to obecnie cel wielu wycieczek spragnionych cudownych włoskich widoków turystów z całego świata. Rejon Włoch, w którym leży Capri nazywa się Kampania. Stolicą Kampanii jest słynny Neapol. Capri warto odwiedzić, bo widoki na wyspę, na wyspie i z wyspy są piękne. To miejsce ma niepowtarzalny urok.  Wróćmy jednak do sałatki caprese, dzisiaj w wersji imprezowej.

Przygotowujemy sałatkę

Każdego pomidorka przekrój w poprzek na połowę. Mozzarellę najpierw odcedź z zalewy, a następnie opłucz pod bieżącą wodą i dokładnie osusz. Przekrój w poprzek na połowę każdą kulkę sera.

Na wykałaczkę nabijaj po kolei: połówkę kulki mozzarelli, listek świeżej bazylii i połówkę pomidorka. Nie żałuj bazylii. Jeśli jej liść jest za duży po prostu złóż go na połowę zanim nabijesz go na wykałaczkę. W taki sposób postępuj z każdym kawałkiem sera i pomidorów, aż do wyczerpania składników.

Caprese sposób podania

Sałatkę podawaj skropioną obficie dobre jakości oliwą extra vergine i posypaną niewielką ilością soli.


Jeżeli wolisz to przygotuj sałatka caprese w wersji oryginalnej.


Rekomendowane przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *