Koktajl truskawkowy ze świeżą miętą

Koktajl truskawkowy to napój na bazie kefiru ze zmiksowanymi truskawkami z dodatkiem miodu i liści świeżej mięty.

Koktajl truskawkowy to napój na bazie kefiru ze zmiksowanymi truskawkami z dodatkiem miodu i liści świeżej mięty. Całość smakuje po prostu bosko, zwłaszcza w sezonie truskawkowym, gdy truskawki aż pękają od słońca. A jako, że sezon truskawkowy przypada na gorące dni sugeruję, aby główne składniki użyte do przygotowania koktajlu, czyli truskawki i kefir, były dobrze schłodzone. Odrobina lodu również nie zaszkodzi. Koktajl przygotujesz błyskawicznie. I nie broń się przed dodaniem do niego świeżej mięty, bo to aromatyczne zioło nadaje całości wyjątkowego smaku.

Składniki

400 ml kefiru
garść dojrzałych truskawek
świeża mięta
miód
kilka kostek lodu

Przepis na koktajl truskawkowy

Jak już wspomniałem wcześniej przed przygotowaniem koktajlu schłodź dobrze truskawki i kefir. Jeśli użyjesz zimnych składników twój koktajl będzie bardziej orzeźwiający. Postaraj się kupić jak najbardziej dojrzałe i słodkie truskawki. Truskawki do koktajlu nie muszą być urodziwe, bo i tak zostaną zblendowane. Tutaj liczy się ich smak. Dlatego też koktajl przygotowuję wyłącznie w sezonie truskawkowym , kiedy można kupić smaczne i słodkie polskie truskawki. Owoce importowane dostępne przez cały rok absolutnie nie nadają się do koktajlu. Zauważ, że te truskawki są blade w środku i nie pachną tak jak polskie owoce. A jeśli już przyjdzie Ci ochota na koktajl w grudniu, użyj truskawek mrożonych. Proste.

Do miski malaksera wlej kefir, a następnie dodaj liście świeżej mięty według uznania.  Następnie dodaj łyżkę dobrego miodu i wrzuć oczyszczone truskawki.

Na tym etapie możesz dodać do blendera kilka kostek lodu, ale możesz również to pominąć, jeśli masz zimny kefir i truskawki. Zmiksuj całość dokładnie. Ureguluj smak dodając jeszcze któregoś ze składników. Ja zazwyczaj w tym momencie dodaje nieco mięty, ponieważ uwielbiam jej smak w koktajlu. Reguluj gęstość dodając w razie konieczności kostki lodu lub kefir. Podawaj od razu ozdobiony listkami świeżej mięty.


Wypróbuj także przepis na sernik zimno z truskawkami. Będzie smakowało. Podobnie jak koktajl bomba witaminowa.


Rekomendowane przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *