Truskawki na słodko

Truskawki, najlepsze można kupić na targu

Truskawki na słodko jemy zawsze bardzo chętnie. Wszak truskawki to jeden z ulubionych owoców w Polsce. Słodkie, pachnące, aromatyczne, któż im się oprze. Równie chętnie jadamy ryż z truskawkami, bo taki obiad w wiosenne popołudnie po prostu smakuje znakomicie. Soczyste owoce ułożone na ryżu przyprawionym cynamonem, polane gęstą kwaśną, wiejską śmietaną i wzbogacone miętą, zawojują również podniebienia tych, co to obiadów „na słodko” nie lubią.

Truskawki na słodko kochamy wszyscy

Czy znasz w swoim otoczeniu choć jedną osobę, która truskawek nie lubi? Trudno znaleźć, prawda. Ja nie znam nikogo, kto nie lubi tego pysznego owocu. Co mają w sobie te piękne, czerwone soczyste owoce, które w maju i czerwcu królują na targowiskach, placach, w sklepach? Dojrzałe truskawki i kieliszek wina musującego, kruszony z truskawkami (poncz), ucierane lub drożdżowe ciasto z truskawkami, dżem truskawkowy, pierogi z truskawkami, no i mój ulubiony ryż z truskawkami. Aż strach myśleć, ile pyszności z dodatkiem tych cudnych owoców pominęłam.

Ryż z truskawkami

Zapraszam Was na jedno z moich ulubionych dań z truskawkami, czyli ryż z truskawkami. Zawsze gdy jem to danie przed oczami staje mi moja babcia, która w sezonie bardzo często to danie mi serwowała. Kto z nas nie lubi smaków dzieciństwa? Ryż z truskawkami smakuje wybornie, gdy truskawki są odpowiednio dojrzałe, soczyste i słodkie, jak należy. Zawsze przed zakupem spróbuj jedną i nie wahaj się odmówić ich zakupu, gdy smakują papierem. Bo albo są wtedy niedojrzałe, albo przyjechały chemią zasypane z odległej Hiszpanii, czy Maroko. Czekaj na te nasze, które może nie są ładne, ale smakiem biją wszystkie inne na świecie.

Jeśli truskawki to tylko polskie

Nie da się ukryć, że polskie truskawki to istne niebo w gębie. Te importowane, chociaż nieraz wyglądają ładniej nie mają ani smaku, ani aromatu, ani koloru. Dlatego w sezonie kupuję tylko polskie truskawki. Najlepiej na kobiałki kupować na placach, przy drodze, albo w miejscach, gdzie truskawki po prostu rosną. Różnicę poczujesz od razu.


A jeśli po lekkim obiedzie z truskawkami na słodko masz jeszcze ochotę na małe co nieco z tymi owocami serdecznie polecam ciasto ucierane z truskawkami. Po prostu poezja.


A wszystkie moje przepisy z wykorzystaniem truskawek znajdziesz w linku TRUSKAWKI.


Rekomendowane przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *