Asia i Tomek autorzy bloga Kuchnia Tomka

Witamy Was serdecznie i smakowicie na naszym blogu kulinarnym Kuchnia Tomka. Mamy na imię Asia i Tomek, jesteśmy małżeństwiem od ponad 33 lat. Większość z tego czasu spędziliśmy w kuchni i na podróżach. Tomek jest rodowitym Krakusem, a Asia Chorzowianką. Obecnie mieszkamy w Krakowie, ale ostatnie 4 lata mieszkaliśmy na słonecznej Krecie. Wróciliśmy jednak niedawno do Polski, bo wbrew pozorom i różnym opiniom to właśnie w Polsce żyje się teraz naprawdę dobrze. Zwłaszcza w porównaniu do Grecji.

Na naszym blogu prezentujemy przepisy kulinarne na potrawy i dania, które przygotowaliśmy samodzielnie. Te potrawy były i wciąż są naszymi codziennymi posiłkami, dlatego też czasem niektóre zdjęcia może nie są zbyt dopracowane. Trudno jednak zrobić dobre zdjęcie, gdy przed Tobą stoi na stole smakowity posiłek, a Ty padasz z nóg ze zmęczenia po całodziennych obowiązkach.

Kuchnia Tomka gwarancja prawdziwości

Gwarantujemy Wam, że na naszym blogu znajdziecie tylko sprawdzone przez nas przepisy. Żadnej ściemy, żadnego oszustwa, żadnych zdjęć z internetu i dorabianych do nich składników i przepisów. Zawsze gotujemy najpierw dla siebie, a potem dla Was. By mieć pewność, że dostaniecie tylko to, co najlepsze. Nasze przepisy testowane są przez całą rodzinę organoleptycznie i trafiają na bloga dopiero wtedy, gdy przepisy zostają jednogłośnie zaakceptowane. Krótko mówiąc, gdy wszystkim smakowało.

blog Kuchnia Tomka
40 lat minęło…

Na naszym blogu znajdziecie również przepisy naszych babek i dziadków (tak, nasi dziadkowie też wiedzieli co dobre). Te odkurzone przepisy kulinarne zostały przez nas nieco unowocześnione i dopasowane do dzisiejszych realiów. Z korzyścią dla nas wszystkich.

Jak powstał blog Kuchnia Tomka

Bloga założył Tomek w roku 2012. Facebook był pierwszą platformą, na której blog Kuchnia Tomka zaistniał. Szybko wzrastająca ilość przepisów oraz fanów i ich komentarzy przekroczyła najśmielsze oczekiwania. W 2015 roku powstała zatem niejako z wymogu strona internetowa kuchniatomka.pl, na której Tomek zamieścił wszystkie do tej pory powstałe przepisy kulinarne. Dzięki inicjacji strony internetowej znacznie łatwiej było teraz poruszać się między przepisami, łatwiej je filtrować i szybciej znaleźć to, czego szukaliście.

Szybko rośniemy w siłę i … zamykamy swe podwoje

W roku 2020 na blogu zamieszczonych było już około 1000 naszych sprawdzonych przepisów kulinarnych. W tym czasie oglądalność bloga sięgała poziomu 100.000 unikalnych użytkowników miesięcznie. Niestety Tomek w pojedynkę nie był stanie dłużej prowadzić swojego bloga.

blank


Wymyślanie nowych przepisów, ich przygotowanie, realizacja, robienie zdjęć, wstawianie postów na bloga, przerabianie zdjęć do wpisów. Zajmowanie się sprawami technicznymi utrzymania bloga, dbanie o właściwe SEO, liczne spotkania celem pozyskania zasobów finansowych niezbędnych do rozwoju bloga. To wszystko wykonywane w wolnych chwilach pomiędzy jedną pracą zawodową i drugą, dorywczą. Nikt w pojedynkę nie jest w stanie w dłuższym okresie tak egzystować.

Blog został całkowicie usunięty z zasobów internetowych, jednak domena kuchniatomka.pl pozostała w naszych rękach. Pomimo zakończenia blogowania to jednak cały czas tworzyliśmy nowe przepisy. Chowaliśmy je jednak do szuflady.

Odrodzenie bloga

W połowie roku 2022 Asia dzięki pewnym zbiegom okoliczności uzyskała możliwość zajęcia się blogiem i namówiła Tomka, aby bloga wskrzesić. Nie bez znaczenia był fakt, że z jednej strony brakowało nam bardzo naszego bloga do codziennego gotowania i jako źródła wiedzy kulinarnej. Z drugiej strony cały czas otrzymywaliśmy od internautów zapytania w stylu: co się stało, dlaczego, czemu nie ma bloga i tak dalej. Wspólną naszą decyzją w grudniu 2022 roku blog Kuchnia Tomka rozpoczął ponownie swoją działalność. Po prostu podnieśliśmy się z kolan, otrzepaliśmy kurz i zabraliśmy się do ciężkiej pracy.

blog Kuchnia Tomka, tylko sprawdzone przepis kulinarne
Filtrowanie bez komputera nie ma sensu…

Czy mrówcza praca popłaca?

Trochę ponad rok zajęło nam wprowadzanie blisko 1100 naszych przepisów kulinarnych na bloga. Ponowna indeksacja przepisów, ustawianie SEO i wszystkie pozostałe czynności, które muszą zostać wykonane, aby internauta mógł swobodnie korzystać z bloga. Czas pokaże, czy było warto, zależy to przede wszystkich od Was, drodzy internauci. Wasze opinie są dla nas bardzo ważne, dlatego piszcie do nas, opiniujcie, zadawajcie pytania, dawajcie sugestie. Motywujcie nas, przekonujcie, że mrówcza codzienna praca opłaca się. Że warto coś robić dla innych, że warto dzielić się z innymi swoją wiedzą, doświadczeniem i miłością do dobrego jedzenia.

Zapraszamy. Czujcie się, jak u siebie w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *